3000 4000 5000 6000 8000 10000 12000 watt Tam Sinüs Inverter Şarj Kullanıcı Kılavuzu 6001 000 1500 2000

 

 

Shenzhen Sigineer Güç CO.

E-posta: info@sigineer.com

TEL: +86 755 2160 7078

Faks: +86 755 6165   8278

Ekle: Bld A, Jiali Sanayi Bölgesi, Yuanfen Rd, Longhua, Shenzhen, 518100, Çin

 

1. Önemli Güvenlik Bilgileri

Bu Kılavuzu kaydet! Kurulumdan önce bu kılavuzu okuyun; önemli güvenlik, Kurulum Ve kullanma talimatları. Gelecekte başvurmak için güvenli bir yerde saklayın.
Tüm kablolar Ulusal Elektrik Kodu, İl veya diğer kodları takip etmelidir. Kurulum anında geçerli, bu konudaki önerilere bakılmaksızın Manuel. Tüm teller bakır iletkenler olmalıdır.

1. 1 Genel Güvenlik Önlemleri

1. 1. 1 İnvertörü yağmur, kar, sprey, sintine ya da toza maruz bırakmayın. Tehlike riskini azaltmak için havalandırmayı örtmeyin veya engellemeyin açıklıklar. İnvertörü sıfır boşluğa yerleştirmeyin bölmesi. Aşırı ısınma olabilir. Hava akışı için inverter etrafında en az 30CM boşluk bırakın.Havanın ünitenin etrafında dolaştığından emin olun. 145CFM minimum hava akışı gereklidir.

1. 1. 2 Yangın ve elektronik şok riskinden kaçınmak için, mevcut Kabloların iyi durumda olduğunu ve telin iyi durumda olduğunu cılız. İnverteri hasarlı veya standartlara aykırı kabloyla çalıştırmayın.

1.1. 3 Bu ekipman, yaylar üretebilen ve / veya kıvılcımlar. Yangın ve / veya patlamayı önlemek için bölmelere kurmayın Içeren piller veya yanıcı malzemeler veya Ateşlemeye karşı korumalı ekipmanı gerektirir. Buna herhangi bir alanı dahildir Benzinli makineler, yakıt tankları veya ek yerleri, bağlantı parçaları, Veya yakıt sisteminin bileşenleri arasındaki diğer bağlantıları.

Servis alma ile ilgili talimatlar için Garanti’ye bakın.

1. 1. 4 Inverter / Şarj sökmeyin. Kullanıcı tarafından bakım yapılabilir hiçbir madde içermiyor parçalar. Inverter / Şarj cihazını kendiniz bakımını denemek elektrik şoku veya yangın ile sonuçlanabilir. Dahili kapasitörler hepsinden sonra şarj olmaya devam ediyor Güç kesildi.

1. 1. 5, elektrik çarpması riskini azaltmak hem AC hem de DC gücü kesmek için Herhangi bir bakım yapmaya başlamadan önce İnverter / Şarj Cihazından çıkarın veya temizlik. Kontrolleri kapatmak bu riski azaltmaz

DİKKAT: Ekipman hasar görmüş

İnverterin AC kablolarının çıkış tarafı hiçbir zaman halka bağlanmamalıdır Güç veya bir jeneratör. Bu durum kısa devreden çok daha kötü. Eğer birim hayatta kalırsa Bu durum, düzeltmeler yapılıncaya dek kapanacaktır.

Kurulum, invertörün AC çıkışının AC’ye hiçbir zaman bağlı olmadığından emin olmalıdır giriş.

Uyarı: Kullanımın Sınırlandırılması

ÖZELLİKLE, LÜTFEN INVERTER / ŞARJ CİHAZI İLE BAĞLANTILI OLARAK KULLANILMAYIN YAŞAM DESTEK SİSTEMLERİ VEYA DİĞER TIBBİ EKİPMAN VEYA CİHAZLAR. BİZ KENDİ ÜRÜNLERİ İLE BAĞLANTILI OLARAK HİÇBİR GARANTİ YAPMAK BU TÜR KULLANIMLAR İÇİN. İNVERTERİ / ŞARJ ALETİNİ BU İŞLE BİRLİKTE KULLANMA ÖZEL EKİPMAN KENDİ SORUMLULUĞUNUZDADIR.

1. 2 Pillerle Çalışırken Dikkat Edilecek Hususlar

1. 2. 1 Akü asidi cildi veya giysileri ile temas ederse derhal sabunla yıkayın ve su. Asit göze girerse, gözü hemen koşuşturarak sel Soğuk su ve tıbbi yardım alın hemen.

1. 2. 2 Akünün yakınında sigara içmeyin ya da kıvılcım veya alev almasına asla izin vermeyin veya motor.

1. 2. 3 Aküye metal bir alet düşürmeyin. Ortaya çıkan kıvılcım veya Pilin kısa devre yapması Patlama.

1. 2. 4 Yüzük, bilezik, kolye, Ve kurşun-asit batarya ile çalışırken saatler. Kurşun-asit bataryası, bir kısa devre akımı üretir; Bir halkayı veya benzeri metali kaynak yapın, ciddi yanmalara neden olabilir.

1. 2. 5, antimon yol, sadece derin döngüsü kurşun-asit şarj yaralanma riskini azaltmak için, Kurşun kalsiyum jel hücresi, emici mat veya NiCad / NiFe tipi şarj edilebilir bataryalar. Diğer pil türleri patlayabilir, kişisel yaralanmalara ve hasar.

1.2.6 Sakın piller yakinina monte, invertör akü elektroliti ısıtmak ve korozif dumanlar havalandırma ve hasar / yakınlardaki elektronik veya metallerde korozyona neden olabilir.

 

 

2. Giriş

2. 1 Genel Bilgiler

Sigineer Güç Herhangi bir Güç Kombi Tam Sinüs İnvertör / Şarj bir invertör, akü şarj cihazı ve AC otomatik transferi bir kombinasyonudur % 88 olan bir tepe DC AC dönüştürme verimliliği ile tam bir sistem içine geçer.

Benzersiz şekilde paketlenmiştir pazardaki en popüler ve uygun fiyatlı invertör / şarj bugün biridir bir d mevcuttur.

Güç faktörü düzeltilmiş, sofistike çok kademeli şarj özellikleri Ve saf sinüs dalga çıkışı ile Olmadan endüktif yüklerin güç taleplerini karşılamak için benzeri görülmemiş derecede yüksek gerilim kapasitesi Ekipmanın tehlikeye atılması.

Şarj cihazının güçlü şarj cihazı bu Herhangi Güç Kombi Inverter / Şarj Cihazı (farklı modellerde değişen) gibi yüksek 105 olarak Amper gider ve güç faktörü düzeltilmiş ile, bu kesilme oluyorsa veya jeneratör aşırı yükler sıkıntı kaçınarak, standart şarj cihazından daha AC girişine 20-30% daha az enerji kullanır.

Aşırı yükleme kapasitesi 20 saniye kadar bir sürekli çıkış 30 0% güvenilir araçlar ve daha uzun cihazları desteklemek için.

Hattın boş tüketimi, nominal gücün düşük, kabaca% 4’dür.

Bu özel özellikler bu hattın yüksek frekanslı muadilleriyle çok iyi rekabet etmesini sağlar.

T o modelleri otomatik 50Hz / 60Hz frekans anahtarı ile birlikte, 120 VAC (tek fazlı), 230 VAC (tek fazlı) ve 120 / 240VAC (ayrık fazı) mevcuttur, ürün olduğu Uyumlu dünya çapında tüm büyük yarar standartlarıyla.

Bu hat bazı özel 4 000 watt 12Vdc modelleri onların pil bankanın yeniden yapılandırılmasına gerek kalmadan bir 12VDC akü bankada bol yükleri güç araç olanak sağlamak içerir.

AC / Pil öncelik anahtarı ve oto jeneratör başlama işlevselliği ideal olarak uygun yedek güç veya yenilenebilir enerji uygulamaları ya çalışmak için yapmak.

AC öncelik modunda, w tavuk AC elektrik kesintisi s kapalı transfer rölesi enerjisiz ve (veya kabul edilebilir aralığın dışında düşer) Yük, Inverter çıkışına otomatik olarak aktarılır. Nitelikli AC güçle kez Geri yüklenir, röle enerji verilir ve yük otomatik olarak AC yardımcı programına yeniden bağlandı.

Bir DIP anahtar ile Pil Öncelikli E gazel için özelleştirilmiş, inverter yenilenebilir enerji sistemlerinde harici güç kaynaklarından maksimum güç elde edecek ve pilin minimum çevrim gerekecektir. Oto jeneratörün kullanılabilirliği başlamak ile bir elektrik jeneratörü olarak yedeklemek sisteme entegre edilebilir ve pil voltajı düşük gittiğinde başladı.

Sesli zil ve uzak L E D ekran, invertör bakım ve arıza kolaylaştırıyoruz, kullanıcılara operasyon durumunun kapsamlı bilgi verir.

Böylece Sigineer Güç APC Serisi Tam Sinüs İnvertör / Şarj yenilenebilir enerji sistemlerinin, fayda, kamyon, RV ve gibi uygulamalar sayısız için uygundur E MERCENCY’nin araçlar vb.

Güç invertör en iyi şekilde yararlanmak için, yüklü kullanılmalıdır ve düzgün yapılmaktadır. Lütfen yüklemeden önce bu kılavuzdaki talimatları okuyun ve işletme.

 

2. 2 Uygulama

Elektrikli el aletleri-dairesel testereler, matkaplar, öğütücüler, zımparalar, tamponlar, yabani otlar ve Çit kesiciler, hava kompresörleri.

Büro malzemeleri – bilgisayarlar, yazıcılar, monitörler, faks makineleri, tarayıcılar.

Ev eşyaları – elektrikli süpürgeler, fanlar, floresan ve akkor ışıklar, Tıraş makineleri, dikiş makineleri.

Mutfak aletleri – kahve makineleri, blenderler, buz işaretleri, tost makineleri.

Sanayi ürünleri – metal halide lamba, yüksek basınçlı sodyum lamba.

Ev eğlence elektroniği – televizyon, VCR, video oyunları, Müzik aletleri, uydu ekipmanları.

 

 

2 .3 Özellikler

Anma gücünün% 300’üne kadar yüksek aşırı yüklenme yeteneği (20 saniye)

L ow sakin geçerli, l ow güç “Güç Tasarrufu Modu” Enerjiyi korumak için

Otomatik Jeneratör Başlangıcı

Şarj 4-adımlı akıllı pil şarj cihazı, PFC (Güç Faktörü Düzeltme)

8 adet önceden ayarlanmış pil tipi seçici anahtarı ve tamamen düz piller için de-sülfat

120 Amper s p owerful şarj hızı, % 0-% 100 arasında seçilebilir

Pil ve AC arasındaki 10 ms tipik transfer süresi, güç sürekliliği garanti

Akıllı L D D uzaktan kumanda paneli

AC voltaj regülasyonu mevcuttur

Jeneratör ile kullanıldığında 15’ler yükler için AC devam transferi, ekstra koruma öncesi gecikme

Bir llows başlatıp tükenmiş pillerle yoluyla güç

Çoklu kontrollü soğutma fanları

Çeşitli sert durumlara karşı E xtensive p rotection s

13VDC akü yenilenebilir enerji sistemleri için adanmış y noktasını kurtarmak

 

2. 5 Elektriksel Performans

2. 5 .1 ters çevirin

Topoloji

APC invertör / şarj aşağıdaki topolojisine göre inşa edilmiştir.

Ters Çevir: Tam Köprü Topolojisi.

Şarj: İzole T opology Boost d.

Bu İs iki yönde ally: AC güç (inverter modunda) pilden ve diğer yönde DC enerjisine dönüştürür bir yönde Harici AC gücünü DC güce dönüştürür pilleri (AC Modu) şarj edin. T o aynı güç bileşenleri elde edilen, her iki yönde de kullanılırlar Daha az bileşen ile yüksek enerji aktarım verimliliği sağlar.

O çalışamaz yani invertör / şarj sadece (bir seferde bir yönde çalışmaya lütfen unutmayın Inverter ve şarj cihazı olarak aynı anda).

Ters modda çalışırken, pil invertörü girer doğru akım (DC), Büyük bir giriş kondansatörü ile süzülür ve Metal Oksit Silikon tarafından “Açık” ve “Kapalı” konuma getirilir 50 Hz veya 60 Hz hızında alan etkili transistörler (MOSFET) Bu adımda, DC bir kullanarak bir sinüs dalga ac sentezlenmiş düşük bir gerilime dönüştürülür H-köprü konfigürasyonu ve yüksek frekanslı PWM (Darbe Genişlik Modülasyonu) tekniği. Daha sonra, içine yönlendirilir 230 ya da 120 volt düşük AC gerilim kadar adım transformatör.

Birim 16 bit, 4.9MHZ mikroişlemci Çıkış voltajını ve frekansını DC giriş voltajı olarak kontrol etmek Ve / veya çıkış yükü değişir.

Çünkü yüksek verimlilik MOSFET ler ve Ağır transformatörleri, düşük THD Tam Sinüs AC çıkarır.

Sigineer Güç APC Serisi pik verimi% 88’dir.

Yapma hiçbir istifleme özelliğe sahip olarak güç kapasitesini arttırmak için inverter AC çıkış paraleldir.

 

 

Aşırı Yük Kapasitesi

Sigineer Güç APC Serisi inverterler ideal zorlu yükleri işlemek için yapım farklı aşırı yük kapasitesine sahip.

% 110 <Yük <% 125 (±% 10) için 1, 14 dakika içinde herhangi bir audibl e alarmı, 0,5, her 15 dakikada 1 leri, ve 15 dakika sonra hatasına (kapatma) sinyal verir.

% 125 <Yük <% 150 (±% 10) için 2, sonra 0,5 her 1s ve arıza (kapatma) bip sesi   1 dakika.

3   300% ≧ yük>% 150 (±% 10) sağlamak için, 0,5 her 1s ve 20s sonra hatasına (kapatma) sinyal verir.

 

Inverter Modunda Yumuşak Başlatma

Invertör Yumuşak”ile tasarlanmıştır Başlama” özellik.

İnverter açıldığında, çıkış gerilimi kademeli olarak yaklaşık 1.2 sn nominal voltaja 0VAC kadar rampalar. Bu etkin azaltır Böyle Anahtarlamalı Güç Kaynaklarının olarak AC yükler tarafından çizilmiş aksi çok yüksek bir başlangıç ani akım ve endüktif yükler. Bu, daha düşük motor atılmasına neden olacaktır yükleri ve invertör üzerinde daha az etkisi anlamına gelen akım.

 

Dikkat:

Invertör açıldıktan sonra, teşhis ve tam güç sağlamak için hazır olsun kendine bunun için bir sonlu bir zaman alır. Bu nedenle, inverteri çalıştırdıktan birkaç saniye sonra daima yükleri açın. İnvertörü zaten açık olan yük ile çalıştırmaktan kaçının. Bu aşırı yük korumasını erken tetikleyebilir. Bir yük açıldığında, başlatmak için ilk yüksek güç dalgalanması gerekebilir. Dolayısıyla, eğer birden fazla yüke güç veriliyorsa, hepsi bir kerede açık olduğunda inverter daha yüksek başlangıç dalgalanması ile aşırı yüklenmeyecek şekilde tek tek açılmalıdır.

 

 

2. 5 .2 AC Şarj r

Sigineer Güç APC Serisi Aktif PFC (Düzeltilmiş Güç Faktörü) çok aşamalı pil şarj cihazı ile donatılmıştır. PFC özelliği miktarı kontrol etmek için kullanılır 1’e mümkün olduğunca yakın bir güç faktörü elde etmek için pilleri şarj etmek için kullanılan güç.

Olan maksimum giriş AC voltajına göre akım azalır şarj başka cihazlara farklı olarak, Sigineer Güç APC serisi şarj giriş AC voltajı (120V model 95-127VAC) 164-243VAC aralığındadır ve sürece çıkış maksimum akımı edebilmektedir AC frekansı 48-54Hz aralığındadır (60Hz modeli için 58-64Hz).

Sigineer Güç APC Serisi invertör çok hızlı şarj akımı mevcut vardır ve maksimum şarj akımı akü tipi seçicinin sağına bir astar anahtar vasıtasıyla 0 ile% -100% ayarlanabilir. Eğer küçük kapasiteli bir pil kıyısında Güçlü şarj kullanıyorsanız bu yararlı olacaktır. Neyse ki, astar anahtarı etkili birzirve 2% 0 şarj akımı maksimum azaltabilir.

Pil tipi seçicisi C hoosing “0” fonksiyonunu şarj devre dışı bırakacaktır.

 

 

 

 

3 ana aşama vardır:

Toplu Şarj : Bu şarj ilk aşamasıdır. Toplu Şarj Ederken, şarj cihazı Kontrollü sabit akımlı pil. Şarj cihazı, Soğutma işlemine kadar Toplu şarjda kalacaktır. yük voltajı (Pil Türü seçilmesiyle d belirlenmesi) elde edilir.

Yazılım zamanlayıcı pil şarj takviye voltajının altına 0,3V ulaşana kadar PC başlangıç A / saati ölçer, daha sonra T0 bu zaman alır ve T0 10 = T1 ×.

Şarj emdirin: Bu, genellikle gerilim vardır absorbe sonra ikinci şarj aşamadır ve başlar Ulaşıldı. Absorb Şarj, bataryalara sabit voltaj sağlar ve bataryaları Emici voltaj ayarını korumak için DC şarj akımı.

Bu dönemde, invertör s T1 zamanlayıcı tart olacaktır; Şarj cihazı, T1 zamanlayıcı bitene kadar artırma voltajını Boost CV modunda kalacaktır. Ardından gerilimi dalgalanma voltajına düşürün. Zamanlayıcı, minimum 1 saatlik ve en çok 12 saatlik bir süreye sahiptir.

Şarj Float: Üçüncü şarj aşama emilmesini şarj süresi sonunda meydana gelir. Süre Şamandıra şarjı, şarj voltajı şamandıralı şarj voltajına düşer Pil Türü seçimi *). Bu aşamada, piller tamamen şarj edilmiş olarak muhafaza edilir ve gerekirse Inverter.

A / C yeniden veya akü gerilimi 12 Vdc / 24V / 48VDC altına düştüğünde ise, şarj yukarıda döngüsü sıfırlar.

Ücret 10 gün boyunca şamandıra durumunu koruyorsa, şarj cihazı kasten bataryayı korumak için döngüsünü sıfırlayacak.

 

 

Pil tipi seçici
Anahtar ayarı Açıklama Boost / Vdc Float / Vdc
0 Şarj Aleti Kapalı    
1 Jel ABD 14.0 13.7
2 AGM 1 14.1 13.4
3 AGM 2 / Lityum Pil 14.6 13.7
4 Mühürlü kurşun asit 14.4 13.6
5 Jel EURO 14.4 13.8
6 Açık kurşun asit 14.8 13.3
7 Kalsiyum 15.1 13.6
8 Sülfat 15.5 (4 Saat Sonra Kapalı)
9 Kullanılmamış    

12Vdc Modu (24Vdc için * 2, 48Vdc için * 4)

 

Lityum İyon Pil Paketleri ile birlikte kullanın

“Lityum iyon” lityum bazlı akümülatör kimyaları çeşitli ifade eder. Batarya; T o en popüler geniş formatlı prizmatik lityum demir fosfat (LFP LiFePO4) ‘dir.

Bizim akıllı pil şarj cihazı çeşitli lityum piller ile çalışır, pls pil özelliklerini kontrol edin ve şarj algoritmamızın şarj voltajına uyduğundan ve voltajları kesmediğinden emin olun.

Mevcut şarj algoritmaları ‘senin lityum pili maç yapmazsan de bize hoş geldiniz info@sigineer.com bir özelleştirme için.

 

De-kükürtleme

Eğer n ot yeniden ne yapıyor seni tanımıyorum ama, bu çok tehlikeli bir ayardır çünkü anahtar konumunda 8 de-kükürtleme döngüsü kırmızı işaretlenir. Bu döngüyü hiç kullanmaya başlamadan önce, ne yaptığını, ne zaman ve nasıl kullanacağını açıkça anlamalısınız.

Ne t kükürtlenmesi neden olur? Bu pillerin seyrek kullanımı ile meydana n ya edebilir piller bir çekimi kabul etmeyeceğini kadar düşük taburcu bırakılmış ise. Bu döngü, bir ücret alma plakaları önlenmesi ve böylece tüm temizlemek ve bir kez daha bir ödemeyi kabul plakaları ow olan sülfatd kabuk yıkmak denemek için çok yüksek gerilim şarj döngüsü desig n ed.

 

Tükenmiş pilleri şarj etme

Sigineer Güç APC serisi llows başlatıp tükenmiş pillerle gücüyle invertör.

12V DC için modeli, akü voltajı 10V altına düştüğünde sonra, eğer   Anahtar (ve her zaman) “ON” konumunda tutulur hala, invertör her zaman pil ile bağlantılı ve pil voltajı ‘t damla etmiyor edilir 2V’dan, invertör nitelikli AC girişleri kez şarj mümkün olacaktır.

Akü gerilimi 9VDC altına gitmeden önce, şarj anahtarı, “Kapalı” sonra “AÇIK” açıldığında devreye olabilir.

Voltaj 9VDC altına gider ve kazara aküden inverteri OFF anahtarı açın veya bağlantısını kestiğinizde, invertör işlemci bu işlem sırasında bellek kaybetmek çünkü bir kez daha pili şarj etmek mümkün olmayacaktır.

Pil olmadan başlatma işlevi isteğe bağlı olarak özelleştirilebilir.

 

Her model için şarj akımı

 

Th e şarj kapasitesi yaklaşık 3 saniye içinde pik yük oranına gidecek. T onun bir jeneratör neden olabilir   Pil moduna invertör transferi yapma sıklığını düşmesi.

Kademeli üzerinde şarj yükünü koymak için önerilir   max min şarj Şalter ile jeneratör.   Birlikte 15s bizim inverteri vermek doldu dönmeye jeneratör yeterli zaman gecikme geçiş ile. Bu, jeneratörün boyutuna ve şarj oranına bağlı olacaktır.

Genel bir kural olarak, Geçerli Şarj Toplu pil bankanın kapasitesinin 3 0% ile sınırlı olmalıdır. Müsaade edilirse, daha yüksek şarj akımı kullanılabilir Pil üreticisi tarafından

 

 

Dikkat:

Ing dönün – vade için mola yaşını önlemek için yavaşça şarj akımı kontrol anahtarı açın küçük kuyumcu tarzı Yassı tornavida kullanın.

AC giriş bir jeneratör arasında olduğunda AC şarj en iyi performansı garanti etmek için, bekleme jeneratör frekans en azından% 150 daha yüksek kapasiteye sahipolmalıdır.

Uyarı! Niteliksiz dalga formu ile bir alt-alan jeneratör veya jeneratör ile çalışmagaranti altına değil erken bozulmasına neden olabilir.

 

2.5.3 Transferi

S wift Güç Transferi

Bekleme Modunda iken, inverter AC girişi sürekli izlenir. AC gücü her düştüğünde Düşük AC gerilim gezisi gerilim (154 V AC, 230VAC için varsayılan ayar, 120V AC için 90VAC), invertör otomatik geri aktarır uygulamalarınıza minimum güç kesintisi ile ters çevir Modu – sürece invertör açıldığında olarak üzerinde. Transfer Inverter moduna Bekleme modu yaklaşık 10 milisaniyede oluşur. Ve Bekleme moduna Inverter modundan bile kısadır.

B u transfer süresi genellikle hızlıdır böylece bizim invertör bir çizgi etkileşimli UPS olarak kullanılabilir, açıldıktan (bilgisayarlar dahil) ekipman tutmak için yeterli.

 

Senkronize Güç Aktarımı

Bir yük diğerine inverter klima çıkışından aktarıldığında Bir t ransfer s cadı aracılığıyla güç yedekleme AC kaynağı olacak bir Aktarımın gerçekleşmesi için yüke giden elektriğin kesintili kesilmesi.

Aşamanın uyuşmazlığı ve İnverter AC çıkışının transfer yedek AC kaynağına frekans yedek AC kaynağına / reaktif bir yük zarar muhtemeldir.

Sofistike devre tasarımı ile, invertör ilk giriş kıyı güç / jeneratör gücünün frekans ve faz kilidi ve pürüzsüz hale getirecek ve sıfır gerilim noktasında güvenli transferi güç modüllerinin üzerindeki etkisini en aza indirmek için.

 

Transfer Gecikmesi

Zaman bir 1 5 saniyelik bir gecikme vardır sürekli nitelikli ac mevcut invertör duyuları transferi yapıldığında için giriş terminalleri. Bu gecikme, bir jeneratör-dönmeye yukarı istikrarlı gerilim ve frekansa ve röle muhabbetini önlemek için yeterli zaman sağlamak için inşa edilmiştir. İnverter, jeneratörün çıkışına kilitlenene kadar jeneratöre aktarılmaz. Bu gecikme de giriş şebeke kararsız olduğunda sık anahtarı ing önlemek için tasarlanmıştır.

 

2. 5. 4 Güç Tasarruf Cihazı

I nverter APC için 2 farklı çalışma durum söz konusudur: “Güç Açık” ve “Güç Kapalı”.

Güç düğmesi “Birim Kapalı” konumunda olduğunda, i nverter kapatıldığında.

Güç düğmesi “Güç Tasarrufu Otomatik” veya “Güç Tasarrufu Kapalı” birine açıldığında, invertör üzerinde desteklenmektedir.

Güç tasarrufu fonksiyonu korumak adanmış etmektir pil güç AC güç yükleri tarafından gerekli değildir ya çok az zaman.

Bu modda, inverter bir AC yükü arayan AC çıkışını (yani, elektrikli cihaz) darbeler. AC yükü (2’den fazla 5 watt) açıldığında zaman, invertör güç ihtiyacını tanır ve otomatik tersini başlar ve çıkış tam gerilim gider. Yüksüz (veya 2’den az 5 watt) tespit olduğunda, invertör otomatik akü bankadan enerji tüketimini en aza indirmek için arama moduna geri döner.

Mode “Güç tasarrufu” olarak, invertör böylece boşta tüketim azaltmak anlamlı olduğunu esas algılama anı s güç çekecek d.

VERTER T o fabrikada her 3 0 saniye s 250ms için yük tespit etmek varsayılan olduğunu. Th döngüsü DIP anahtarının SW 3-3 saniyeye özelleştirilebilir olduğunu.

 

 

Not: Bir yükün minimum güç uyku modundan inverteri almaya (Güç Tasarrufu Açık) 50 Watt olduğunu. Bölünmüş faz modelleri için uyku modunun güç eşiği, Sıcak 1 ve Nötr arasında 50 W, Sıcak 1 ve Sıcak 2 arasında 200 W’tır. Sıcak 2 ve Boş arasında yük tespiti yoktur.

Not: Bir yükün minimum güç uyku modundan inverteri almaya (Güç Tasarrufu Açık) 25 Watt olduğunu.

 

Sigineer Güç APC Serisi i sadece nominal gücün sadece 0.8-1.8% p ower C onsumption dle olağanüstü düşük tasarlanmıştır.

 

Arama algılama modundayken yeşil güç LED’i yanıp sönecek ve invertör titreşecek bir ses çıkaracaktır. Tam çıkış voltajında, yeşil güç LED’i sürekli olarak yanar ve invertör sabit bir sallama sesi çıkaracaktır. İnverter bir “kesintisiz” güç kaynağı olarak kullanıldığında, arama algılama modu işlevi yenilmelidir.

 

İstisnalar

Yük sensörü tarafından taranan bazı cihazlar algılanamıyor. Küçük flüoresan lambaları en yaygın örnektir. (Fişi ters çevirerek fiş polaritesini değiştirmeyi deneyin.) Bazı bilgisayarlar ve sofistike elektronik cihazlar, şebeke gerilimi bulunana kadar yük sunmayan güç kaynaklarına sahiptir. Bu gerçekleştiğinde, her bir birim diğerinin başlamasını bekler. Bu yükleri sürmek için ya inverteri arama modundan çıkarmak için küçük bir eşlik yükü kullanılmalıdır ya da inverter tam çıkış voltajında kalacak şekilde programlanabilir.

 

2. 5. 5 Koruma s

Sigineer Güç APC Serisi invertör çeşitli sert durumlar / hatalarına karşı kapsamlı koruma s ile donatılmıştır.

Bu korumalar arasında:

AC Girişi üzerindeki gerilim koruma / AC Giriş düşük voltaj koruması

Düşük pil alarmı / Yüksek akü alarmı

Sıcaklık koruması Aşırı / Aşırı yük koruması

Kısa devre koruması (Arızadan sonra 1s)

Geri besleme koruması

 

Aşırı sıcaklık / Aşırı yük oluştuğunda arıza giderildikten sonra, ana şalter çevirici başlatmak yeniden sıfırlanması gerekir.

Düşük meyilli y gerilim hata noktası DIP anahtarının SW1 yoluyla 10.5VDC için 10VDC arasında temerrüde değerinden özelleştirilebilir.

H lavabo temp yedikleri zaman invertör geçici koruma Aşırı gidecek. ≥ 105 ° C (221 ℉), ve 30 saniye sonra Fayı (kapatma Çıktı) gidecek. Anahtar inverteri etkinleştirmek için reset edilmesi gerekir.

Sigineer Güç APC Serisi Inverter geri ters çevir modunda AC giriş terminalinde bir n AC gerilim sunan kaçınır koruma besleme beraberdir.

Arıza nedeni temizlendikten sonra, invertör çalışma ing başlatmak için reset edilmesi gerekir.

 

2. 5. 6 R emote kontrol

Apart invertör önündeki anahtarı panelinden, bir RJ11 veya RJ45 kablosu aracılığıyla sürücünün DC tarafında uzaktan bağlantı noktasına bağlı ekstra bir LED ya da LCD anahtarı paneli ayrıca sürücünün çalışmalarını kontrol edebilirsiniz.

Ekstra anahtar paneli invertör durumda ana anahtarı panel ile birlikte, “uzak kontrol portu” üzerinden frekans bağlanır, iki panel Bağlanan con ve “Birim Kapalı” “Güç tasarrufu ile ilgili hichever birinci anahtarı, w, paralel olarak çalıştırılan kapalı”ya da‘Güç tasarrufu’, bu frekans çeviriciyi güç verecek.

İki paneli s çatışmadan komutlar ise invertör şu öncelik sırasına göre komutu kabul eder:

Güç tasarrufu açık> Güç tasarrufu kapalı> Güç kapalı

Her iki paneller için “Birim Kapalı” konumunu açık ise, invertör kapalı olacaktır.

 

UYARI

Kablo invertör takılır ve pil invertör bağlıyken telefon kablosu kesmeyin. Hatta inverte r kapatıldığında, bu kablo kısa kesim sırasında devre halinde içeride uzak PCB zarar verir.

 

2. 5. 7 LED Gösterge & LCD

Inverterin çalışması durum LED’i ‘ler ve LED etikette açıklama ile gösterilir.

 
KIYI GÜCÜ AÇIK AC Modunda YEŞİL LED aydınlatma
INVERTER AÇIK Inverter Modunda YEŞİL LED aydınlatma
HIZLI ÜCRET Hızlı Şarj Modunda Sarı LED aydınlatma
YÜZDE ŞARJ Şamandıralı Şarj Modunda Yeşil LED aydınlatma
AŞIRI SICAKLIK Ov er Sıcaklık KIRMIZI LED aydınlatma
AŞIRI YÜK İŞLEMİ Aşırı Yükte KIRMIZI LED aydınlatma
GÜÇ KORUMA AÇIK YEŞİL Güç Tasarrufu Modu (Güç Tasarrufu Yük ≦25 W) üzerine LED aydınlatma

 

T o invertör uzak LCD kontrol paneline bağlanabilir.

 

 

2. 5. 8 Sesli Alarm

Aşağıdaki durumlar meydana geldiğinde invertör ayrıca sesli uyarı verir.

Akü Voltajı Düşük Inverter yeşil Aydınlatma ve 0.5s her 5s bip zile LED.
Akü Voltajı Yüksek Inverter yeşil LED Aydınlatma ve 0.5s her 1’ler bip zil,

Ve 60s sonra hata.

Ters Çevirme Modu Aşırı Yük (1)% 110 <yük <% 125 (±% 10), 14 dakika içinde yok sesli alarm,

15 dakika sonra 15 inci dakikada ve Arıza 0.5s her 1’leri Bip;

(2)% 125 <yük <(±% 10)% 150, 0.5S 60s sonra her 1s ve Arıza Bip;

(3) Yük>% 150 (±% 10), 0,5 20s sonra her 1s ve Arıza Bip;

Ove r Sıcaklık Isı emici temp. ≥105ºC (221 ℉), geçici kırmızı LED Aydınlatma içinde, 0.5s her 1’leri bip;

 

2. 5. 9 FAN Operasyonu

1-3KW, bir çoklu var Aşağıdaki mantık göre çalışmaya başlar kontrollü DC fan.

4-6KW için, bir    multipl e DC fan ve bir AC fan kontrollü. DC fan, 1-3KW’dakiyle aynı şekilde çalışırken, AC fan inverterin AC çıkışı olduğunda çalışır.

Invertör güç tasarrufu modunda olduğunda Yani, AC fanı güç tasarrufu modunda invertör tarafından gönderilen darbe yanıt olarak zaman zaman çalışacaktır.

 

DC terminal tarafındaki DC fanının çalışması aşağıdaki mantıkta kontrol edilir:

 

Şart Durum girin Koşulu bırak hız
ISITMA SICAKLIĞI SICAKLIĞI T < 85 ℃ (185 ℉) T ≥ 85 ℃ (185 ℉) % 50
T ≥ 85 ℃ (185 ℉) T <80 ℃ (176 ℉) 100%
ŞARJ CERRAHİ Ben ≤% 50 maksimum Ben>% 50 Maks % 50
Ben>% 50 Maks Ben% 40 Maks ≤ 100%
YÜK Yüzde

(INV MODU)

Yük <% 50 Yük ≥% 50 % 50
Yük ≥% 50 Yük ≤ 40% 100%

 

Hava akımı için invertör nd arou açıklık en az 30 cm bırakın. Havanın ünitenin etrafında dolaştığından emin olun.

Fan gürültü seviyesi <1m mesafede 60dB

 

2.5.1 0 DIP Anahtarları

İnvertörün DC ucunda, kullanıcıların cihazın performansını kişiselleştirmesini sağlayan beş adet DIP anahtarı vardır.

 

Anahtar # Anahtar İşlevi Pozisyon: 0 Konum: 1
SW1 (AC Önceliği) Düşük Pil Yolculuk Noktası 10.0VDC 10.5VDC
SW1 (Pil Önceliği) 10. 5 VDC 1 1 .5VDC
SW2 (230 Vac) AC Giriş Aralığı 1 76 -2 42 V AC±% 4 1 60 -2 64 V AC (40Hz +)±% 4
SW2 (120Vac) AC Giriş Aralığı 100-135 V AC ±% 4 90-135 V AC (40Hz +) ±% 4
SW3 Güç Tasarrufu Geçersiz Kılma AÇ / KAPA İnvertör Kapalı Güç tasarrufu (3 sn)
SW4 Frekans anahtarı 50Hz 60Hz
SW 5 Pil / AC Öncelik AC Öncelik Pil Önceliği

 

Düşük Pil Yolculuk Noktası (SW1) :

Kurşun asit pilin derin deşarjı, kapasitenin ve erken yaşlanmanın yüksek kayıplarına yol açar. Farklı uygulama s, farklı bir düşük voltajlı bağlantı kesme seviyesi tercih edilir. Örneğin, güneş uygulamaları için, Kullanıcı pil ömrünü uzatmak için daha az DOD’a sahip olma niyetinde olabilir.Mobil uygulamalar, kullanıcının ler mayıs için ise Pil kapasitesini ve ağırlık bakımından daha düşük miktarda DOD kullanmayı planlıyoruz.

( “0” pozisyonunda SW5) inverter klima öncelikli modundayken 12VDC modeli s, için, Düşük Pil Yolculuk Nokta 10.0 /10.5VDC de seçilebilir. Bu 10.5 /11.5 Vdc için özelleştirilebilir SW5 yoluyla. Bu, invertöre uygulanan küçük bir yük olduğu halde pillerin aşırı boşalmasını önlemek içindir.

* 24VDC için 2, 48VDC için * 4

 

AC Girişi Aralığı (SW2):

Yüklerin farklı türleri için farklı kabul edilebilir AC giriş aralığı s vardır.

Bazı göreli ly hassas elektronik cihaz s için, 1 76 -2 42 VAC (120Vac modelleri için 100-135V) dar bir giriş aralığı ve ekipmanın korunması için gereklidir.

Geniş bir voltaj aralığında çalışan bazı dirençli yük s için, giriş AC sınıfı (120Vac modellerde 90-135V) 1 60 -2 64 VAC özelleştirilebilir birlikte, bu en AC giriş gücü olmadan güç yük s olur Pil bankasına sıklıkla geçer.

N’nin (SW2, invertör daha geniş bir voltaj ve frekansa sahip bir AC giriş atlar “1” konumuna anahtarlandığında inverteri, bir jeneratörden toprak y gücü kabul 40Hz hale getirmek için ) f veya 50Hz / 60Hz. Buna göre, AC şarj cihazı daha geniş bir voltaj ve frekans aralığında çalışacaktır (43Hz ) f veya 50Hz / 60Hz.

T onun batarya ve jeneratör arasında sık anahtarları önleyecektir. Ancak bazı hassas yükler düşük kaliteli gücünden yaşayacaktır.

Lehte ve aleyhte açıkça fark edilmelidir.

 

Güç Tasarrufu / OFF geçersiz kılın (SW3):

Pil Öncelikli Mod Altında (SW 5 ) konumunda “0” Modu (SW3 Şarj Ekonomik Mod (pozisyonda SW3 “1”) ve Birim Kapalı:! n invertör iki mod arasında değiştirilebilir), “1” konumuna. Ellerine aldığı Anahtarı pozisyonuna “Güç tasarrufu” bu işlevleri kullanmak için her zaman olmalıdır.

Güç Tasarrufu Modunda, invertör bekleme modunda, başlangıçta ve bir yük her 3 saniye varlığını tespit etmek için bir darbe gönderir. Her darbe 250ms sürer. Bir yük algılanana kadar invertör bekleme modunda kalır. Sonra bekleme modundan çıkmasını ve yük almaya pil bankadan elektrik ters başlar. Bu işlev Pil Önceliği altında olduğu için, invertör, kalifiye bir AC girişi mevcut olsa dahi, pilin ilk önce elektriğini ters çevirmeyi tercih eder. Pil voltajı düşük voltaj alarmı noktasından daha düşük olduğu zamandır ki, AC giriş gücüne invertör anahtarı pili şarj ve aynı zamanda yük tedarik etmek olacaktır.

Bu Güç Tasarrufu Modu, “0” konumunu değiştirerek SW3 yoluyla modu Şarj Kapalı Birimine değiştirilebilir (SW 5 hala! N “1”).

“Birim Kapalı Şarj” ise bunları boşaltma olmadan mümkün olduğu kadar çok pilleri şarj etmek için invertör şarj sağlayacaktır.

Mod “Ünite Kapalı Şarj” olarak, invertör yükleri algılama olmadan bekleme modunda kalır. Şunları çıktı yük açık ve hiçbir AC girişi olduğunda sadece bu modda boşta kalacak olsa bile herhangi bir güç.

Nitelikli bir AC giriş mevcut olduğunda, bataryayı şarj etmeye ve yüklere güç aktarır.

Bu özellik piller için enerji koruma gerekli olduğu uygulamalar için idealdir.

Boşaltma devre dışı bırakılırken Char ging AC var olduğunda nitelikli devreye girecektir.

Invertör okunur modda “Şarj Kapalı Birimi” de az 3 watt tüketir.

 

 

Çıkış Frekansı:

İnverterin çıkış frekansı SW4 ile 50Hz veya 60Hz’de ayarlanabilir; bu da inverter şarj aletini çoğu elektrik sistemi için uluslararası bir model yapar.

 

AC / Pil Öncelik (SW5):

İnverterimiz varsayılan olarak AC önceliğiyle tasarlanmıştır. AC giriş mevcut olduğunda, bu batarya ilk alınır, anlamına gelir, ve inverter yüke enerji sağlamak için giriş ac aktaracaktır. Bir AC giriş kararlıdır Yalnızca 15 gün sürekli dönemi invertör bataryayı korumak için bir pil tersleyen döngüye başlar. Sonra koymak yoluyla 1 normal şarj döngüsü ac restore edilecek.

AC Öncelik ve Batarya Öncelikli anahtar SW ise 5 . Pil önceliği seçtiğinizde, invertör AC girişinde rağmen aküden tersine çevirir. Pil voltajı düşük voltaj alarmı noktasına ulaştığında Yalnızca (10.5V dc 12V için dc, 24Vdc için 21Vdc 48VDC için, 42Vdc ) , AC’ye invertör transferi olacak i nput, pili şarj ve pil tam olduğunda pil geri dönmek ücret. Bu fonksiyon olarak geri yarar gücünü kullanarak rüzgar / güneş sistemleri içindir.

 

Resim te: kalifiye ilk kez, AC giriş pil öncelikli modunda, ve pil voltajı 12.5Vdc altındadır ( 1 2 .5V DC 12V için dc 48VDC için, 24Vdc için 25Vdc, 51Vdc) , invertör pil öncelikli gidecek modu sadece bir döngü sonra b Ulk c harging ve absorbe şarj olan bitiş ed . Invertör modu şarj şamandıra girmeyeceğim.

 

2.5.1 1 Oto Jeneratör Başla

Pil voltajı düşük gittiğinde invertör jeneratör başlatabilirsiniz.

Invertör düşük pil alarma gittiğinde, başlatmak için bir sinyal gönderebilir bir jeneratör ve dönüş jeneratör kapalı pil şarj tamamlandıktan sonra.

oto gen start özelliği yalnızca otomatik başlangıç yeteneğine sahip jeneratörler ile birlikte çalışacaktır. Jeneratör kontrol başlangıç ve durdurmak gerekir [yani, bir elektrik başlangıç ve (benzin birimler için) elektrik bobini] ve güvenlik sensörleri otomatik olarak başlar ve durdurmak için.

Kısa devre bir jeneratör, pozitif ve negatif kontrol kabloları başlayacak bir açma / kapama rölesi bulunmaktadır. giriş DC gerilimi değişebilir, ancak taşıyabilir maksimum akım rölesi 16Amp olup.

Oto Jeneratör Başlat terminal pimi polarizlenmez .

In ilave , bu iki iğneli da göndermek için kuru kontak olarak kullanılabilir “ Akü düşük voltaj ” Harici alarm cihazına sinyal.

 

2.5.1 2 Pil Sıcaklık Algılama

Uygun şarj voltajı uygulanması uygun pil performansını ve ömrünü elde etmek için kritiktir. Pil ile gerekli olan ideal bir şarj voltajı, pil sıcaklıkla değişir.

Pil sıcaklık sensörü şarj kontrol cihazı sürekli gerçek pil sıcaklığına dayalı yük voltajını ayarlamak için olanak sağlar.

Yük voltajının sıcaklık dengeleme pil sıcaklığı pil uygun şarj voltajı aldığı sağlar değişir .

Tüm çizgi için Pil Sıcaklık Algılama ile donatılmıştır artan şarj hassas.

Bu gönderir otomatik pil takıldıktan sonra ortam sıcaklığına bağlı olarak tam pil şarj sağlamaya yardımcı olmak amacıyla voltajını ayarlayan şarj cihazı, hassas bilgilerin.

Akü voltajı 40 olduğunda ℃ (104 ℉ ), bu tarafından şarj gerilimi azaltacaktır sıcaklık artışının her derece ile 0.1Vdc.

Biz size pilleri korumak için tüm bankalar Pil Sıcaklık Sensörleri yüklemek ve her bankanın optimum şarj sağlamak için önerilir.

Pil sıcaklık sensörü, bir pil ya da bataryanın kesin sıcaklık batarya montaj rafları gibi tespit edilebilir herhangi bir başka yere tarafında bağlar.

Aşağıdaki tabloda, gerilim pillerin sıcaklığına bağlı olarak değişebilir ne kadar yaklaşık tarif etmektedir.

 

Inverter Durumu Tempera BTS’de Ture Şarj Operasyonu
Şarj Modu BTS ≥ 50 ℃ (122 ℉ ) Otomatik olarak şarj kapatır
BTS ≤ 40 ℃ (104 ℉ ) Otomatik olarak şarj açar
Inverter Modu 40 ℃ (104 ℉ ) ≤ BTS ≤ 50 ℃ (122 ℉ ) alçak gerilim 0.5Vdc tarafından noktayı kapatmaya artırır
BTS ≥ 50 ℃ (122 ℉ ) Tem Üzeri p Hata

 

Bir Pil Sıcaklık Sensörü sağlanmıştır ayrı acc olarak essory. Onunla birlikte 32.8 ‘ / 10m kablo.  

 

Önemli: pil ısısı son derece düşük ısılara düşmesine izin verilmesi halinde, bir BTS ile inverter inverter maksimum gerilim sınırlarına doğru soğuk pilleri şarj etmek mümkün olmayabilir. Emin olun piller aşırı sıcaklıklara karşı korunur.

Daha detaylı teknik bilgi için, lütfen bize.

 

2. 5 .1 3 Diğer özellikler

Pil kurtarmak voltaj y başlangıç

Düşük pil voltajı (12V modeli için 10V kapanma sonrasında 24V modeli için veya 20V veya 48V modeli için 40V ), invertör akü voltajı 13V için kurtarır sonra çalışmaya geri yapabiliyor / 26V / 52V (hala güç anahtarı ile “ On ” konum). Bu fonksiyon düşük pil voltajı kabul edilebilir aralığa döndüğünde inverteri yeniden kullanıcılara ekstra emek tasarrufu için yardımcı olur yenilenebilir enerji sistemlerinin.

UYARI

Hiçbir zaman (bir Isıtıcı gibi) bazı yükler kaza neden olabilir, yükler yalnız bırakmayın ler gibi durumlarda.

Kapatmaya iyidir herşeyi kapalı alçak gerilim yolculuktan sonra daha karşı yangın riski yükünüzü bırakın . Kimse istiyorum lar itfaiye araçları ve yaramaz çevrili ev bulmak, eve dönmek için mahalle evinin karşı sosisli kızartma çocuklar.

 

Oto Gen Başlangıç

Invertör edilebilir başlatmak için özelleştirilmiş bir pil voltajı düşük gittiğinde jeneratör.

Invertör düşük pil alarma gittiğinde, başlatmak için bir sinyal gönderebilir bir jeneratör ve dönüş jeneratör kapalı pil şarj tamamlandıktan sonra.

Oto gen başlangıç özelliği, yalnızca bu özelliği ile çalışmak üzere tasarlanmış jeneratörler ile birlikte çalışacaktır. İnci ere bir açma / kapama olan röle olacak kısa devre, pozitif ve negatif kablo bir jeneratör. Giriş DC gerilimi değişebilir, ancak röle taşıyabilir Maks akım 16Amp olup.

 

Koruyucu Kaplama

Inverter tüm çizgi bir ile işlendikten PCB üzerindeki dış kaplama , su, yapım pas ve toz dayanıklıdır.

Iken bu birimler tuzlu havadan korozyonu dayanacak şekilde tasarlanmıştır, bunlar su sıçramasına karşı değildir.

 

 

 

3 Kurulum

3.1 Ambalajın açılması ve Muayene

Dikkatle onun nakliye gelen invertör / şarj kaldırmak paketin ve tüm içeriğini inceleyin.

Doğrulama Aşağıdaki öğeler dahildir:

· Inverter / Şarj

· Kırmızı ve siyah DC terminali kapakları

· AC klemens iki Phillips vida kapak

· Iki flanş somun ve 4 M8 Yıldız vidalar (DC terminali yüklü).

· Bir Kullanıcı Kılavuzu

 

If items appear to be missing or damaged, contact our authorized dealer or us . If at all possible, keep your shipping box. It will help protect your inverter from damage if it ever needs to be returned for service. Save your proof-of-purchase as a record of your ownership; it will also be needed if the unit should require warranty work.

 

3.2 Installation Location

Follow all the local regulations to install the inverter.

Please install the equipment in a n INDOOR location of Dry, Clean, Cool with good ventilation.

Working temperature : – 10 ℃ to 40 ℃ (-14 ℉ to 104 ℉ )

Storage temperature : – 40 to 70 ℃ ( -40 ℉ to 158 ℉ )

Relative Humidity : 0% to 95% , non – condensing

Cooling : Forced air

CAUTION: Some models of the inverter s are heavy. Use proper lifting techniques during installation to prevent personal injury .

WARNING !

The inverter should not be installed in an area that allows dust, fumes, insects or rodents to enter or block the inverter’s ventilation openings.

This area also must be free from any risk of condensation, water or any other liquid that can enter or fall on the inverter.

The entire line of inverters has been processed with a conformal coating on the PCB, making it water, rust, and dust resistant.

While these units are designed to withstand corrosion from the salty air, they are not splash proof.

T he inverter’s life is uncertain if used in these types of environments, and inverter failures under these conditions are not covered under warranty.

 

3 . 3 DC Wiring

Pil banka invertör mümkün olduğunca yakın tutulmalıdır önerilir. Aşağıdaki için önerilen bir kablo seçenektir 3 metre DC kablosu.

Aşağıdaki minimum tel boyutunu bulabilirsiniz. 3 metreden daha uzun DC kablosu durumunda, lütfen kaybını azaltmak için kablonun kesiti yükseltin.

Güç DC Giriş gerilimi Tel Gage
1KW 12V AWG 4
1KW 24V AWG 6
1.5KW 12V AWG 1/0
1.5KW 24V AWG 4
2KW 12V AWG 1/0
2KW 24V AWG 1/0
2KW 48V AWG 6
3KW 12V AWG 4/0
3KW 24V AWG 1/0
3KW 48V AWG 4
4KW 24V AWG 1/0
4KW 48V AWG 1/0
5KW 24V AWG 4/0
5KW 48V AWG 1/0
6KW’lÛk 24V AWG 4/0
6KW’lÛk 48V AWG 1/0

 

Lütfen f ollow yukarıdaki asgari kablo boyutu gereksinimi .

One cable is always best, but if there is a problem obtaining the recommended size or larger cable , multiple smaller cables will work. Performance of any product can be improved by thicker cable and shorter runs, so if in doubt round up and keep the length as short as possible.

 

Battery cables must have crimped (or preferably, soldered and crimped) copper compression lugs unless aluminum mechanical lugs are used. Soldered connections alone are not acceptable. High quality, UL-listed battery cables are available .These cables are color-coded with pressure crimped, sealed ring terminals.

 

Pil terminali DC terminali ve kablo bağlantısı arasında direncini azaltmak için temiz olmalıdır. kir veya oksitlenme birikmesi sonunda yüksek akım çekmesiyle dönemlerinde kablo terminal aşırı ısınmaya neden olabilir. sert bir tel fırça kullanın ve akü kutup ve kablolar tüm kir ve korozyonu önlemek.

 

RF girişim azaltmak

Yayılan parazit etkisini azaltmak için, DC kablolarını bükmek. Ayrıca azaltmak için , RF girişim kaplama / bakır folyo / örgü ile kabloları kalkan.

endüktans azaltmak için birlikte akü kabloları Bantlama

uzaklarda akü kablolarını saklamayın. durumda, kablolar bükmek onların indüktans azaltmak için birlikte bantlanmış tutmak uygun değildir. akü kabloları azalma endüktans indüklenen gerilimleri azaltmaya yardımcı olur. Bu pil, kablolarda dalgalanmayı azaltır ve performans ve etkinliğini arttırır.

 

 

UYARI

DC terminali tork derece aralığı 12.5NM-20.5NM (9,25-15,19 kiloluk ayak) ‘dir, ve önerilen tork değerlendirmesi 17NM (12.6 pound-foot)’ dir. yüklenmekten cıvatasını kırabilir.
Ekipman Hasarı

İnverter kutup korumalı ters değildir. DC giriş bağlantılarında pil kutuplarını garanti kapsamında değildir inverter kalıcı hasara neden olur. Her zaman invertör bağlantı yapmadan önce kutuplarını kontrol edin.

Sürücü ilk önce şarj aleti pile bağlı olduğunda bir kıvılcım üretebilir kapasitörler içerir. Kapalı monte etmeyin Bacalı pil veya gazlarla bölmeye .
invertör akü kablolarını kesmeden önce kapalı olduğunu ve AC güç çevirici girişine kesilmiş olduğundan emin olun.

 

3. 4 AC kablo

Biz 10 kullanılarak tavsiye için AC terminal bloğuna bağlamak için tel 5Awg.

Ne zaman AC modunda AC giriş gücü yükleri ve AC şarj hem tedarik edecek, AC Girişi için daha kalın bir tel ölçeği gereklidir. PLS bir başvurun belirli yaklaşık kalifiye bir elektrik tel malzemesi ve inverter gücü açısından gerekli tel kalınlığı.

 

modeline bağlı olarak terminal bloğuna bağlayan 3 farklı yolları vardır. Eğer invertör herhangi bir bölümünü tel konusunda emin değilseniz tüm kablo bağlantıları CE uyumlu, bizim teknik destek arayın.

 

Kablolama 1. Seçenek

 

Tek faz, 230V / 120V tek fazlı

Girdi: Zemin + Sıcak hat + Nötr

Çıktı: Nötr + Sıcak hat + Zemin

 
Kablolama 2. Seçenek

 

120/24 0 V ayrılmış fazlı

Girdi: Zemin + Sıcak hat + Sıcak çizgi

Çıktı: Sıcak çizgi + Sıcak çizgi + Nötr

 
Kablolama Seçenek 3

 

120/24 0 V ayrılmış fazlı

Girdi: Zemin + Sıcak hat + Sıcak hat Çıkışı: Sıcak çizgi + Nötr

 

Açıklama: Böyle bir durumda, her bir 120Vac çıkış hattı sadece yarısı nominal kapasitesinin bir max taşıyabilir.

 

 

 

 

Dikkat:

Kablo Seçenek 2 ve Kablolama Seçenek 3 yalnızca izin verilen 110 / 220V ayrılmış fazlı model .

PLS Kablo Seçenek 1 ‘e göre diğer modellerde tel.

 

 

UYARI

Bölünmüş faz modelleri için , nötr AC giriş kablolama gerekli değildir. Için Nötr Girişi bağlayın asla Ground veya Nötr Çıktı. Hasar w hasta r esult garanti kapsamında değildir .

Bu tek bir çıkış gerilimi t edilmesi asla kendi giriş AC terminaline, aşırı yüklenme veya sonuçlanabilir hasara bağlı.

Daima sw i üzerinde ltak invertör herhangi cihazı bağlamadan önce.

AC kablo hatalarından kaynaklanan hasarlar garanti kapsamında değildir.

 

AC Çıktı önlenmesi Paralelleme

Ünitenin AC çıkış yarar bağlı asla güç / jeneratör.

Bir bağlantı farklı paralel hareketi neden olabilir Bu tür yardımcı güç kaynağı ve AC güç kaynağına / jeneratör geri beslenecek anında zarar verir birimine inverteri ve ayrıca bir ateş ve güvenlik tehlikesi.

 

3. 5 Topraklama

Bir geç N AWG 8 göstergesi ya da daha fazla bakır arasındaki kabloyu topraklama terminaline frekans üzerinde ve yer topraklama sisteminin veya taşıyıcı gövdeye.

 

3. 6 Inverter Montaj

In order to mount the inverter securely, t h e surface and the mounting hardware must also be able to support at least twice the weight of the inverter. To meet regulatory safety requirements, the Sigineer Power APC Series must be mounted :

1: O na horizontal surface (shelf or table top ) with top side up ,

2: O na vertical surface ( like a wall) with the DC terminals facing left and the fan axis horizonta l .

3: O na vertical surface ( like a wall) with the DC terminals facing down an d the fan axis vertical .

Warning! Don ‘ t mount the inverter upside down.

The inverter surface may get as high as 80 ℃ (176 ℉ ) during operation, do not touch.

The unit should be installed so it is not likely to come into contact with people.

 

After determinin g the mounting position, refer to the physical dimensions as shown in below figure s or use the base of the inverter as a template to mark your mounting screw locations. After marking the mounting screw locations, mount the unit with appropriate mounting hardware.

 

 

 

 

 

 

 

4 Troubleshooting G uide

Troubleshooting contains information about how to troubleshoot possible error conditions while using the APC Inverter & Charger.

 

The following chart is designed to help you quickly pinpoint the most common inverter f ailures.

 

Indicator and Buzzer

 

    Indicator on top cover LED on Remote Switch  
Status Item SHORE POWER ON INVERTER ON FAST CHG FLOAT CHG TEMP TRIP AŞIRI YÜK TRIP AŞIRI Güç Tasarrufu AÇIK BATT

CHG

SÜRÜCÜ Alarm Buzzer
Hat

kip

CC x x x x x x x x
Özgeçmiş x √, göz kırpma x x x x x x x
şamandıra x x x x x x x x
Yanında olmak x x x x x x x x x x
Inverter Modu Inverter Açık x x x x x x x x x
Güç Tasarrufu x x x x x x x x x x
Inverter Modu Düşük pil x x x x x x x Her 5s 0.5s Bip
Yüksek Akü x x x x x x x Her 1’ler 0.5s Bip
Aşırı yük ters çevir Modu x x x x x x Bakınız “ Sesli alarm ”
Aşırı Sıcaklık ters çevir Modu x x x x x x Her 1’ler 0.5s Bip
Aşırı Sıcaklık Hattı Modu x x x x x Her 1’ler 0.5s Bip
Charge Üzeri x x x x x x Her 1’ler 0.5s Bip
Hata Fan Kilidi x x x x x x x x x x sürekli Bip
Pil Yüksek x x x x x x x x sürekli Bip
Aşırı yük ters çevir Modu x x x x x x x x x sürekli Bip
Çıktı Kısa x x x x x x x x sürekli Bip
Aşırı Sıcaklık x x x x x x x x x sürekli Bip
Charge Üzeri x x x x x x x x sürekli Bip
Geri Kısa Yem x x x x x x x x x x sürekli Bip

 

 

semptom Muhtemel neden Önerilen Çözüm
Inverter sırasında açılmıyor ilk güç açmanın. Piller değildir , gevşek bağlı pil tarafı bağlantısı.

 

Düşük pil voltajı.

Pilleri ve kablo kontrol bağlantıları. DC sigortasını ve kesiciyi kontrol ediniz.

 

Pili şarj et.

Hiçbir AC çıkış gerilimi ve hiçbir gösterge ışıkları AÇIK. Inverter elle edilmiştir KAPALI moduna geçiş. Basın anahtarı Güç tasarrufu veya Güç tasarrufu kapalı pozisyon .
AC çıkış gerilimi düşüktür ve invertör yükleri KAPANIR kısa sürede . Düşük pil. Pillerin durumunu kontrol edin ve mümkünse şarj.
Şarj çalışmıyor ve birim olacak AC kabul etmez. AC gerilim düşmüştür

tolerans dışı

Uygun AC voltajını kontrol gerilim ve frekansa .
Şarj alt şarj tedarik edilir oranı. Şarj kontrolleri yanlış ayarlanır.

 

Düşük AC giriş voltajı .

 

Gevşek pil veya AC giriş bağlantıları.

Ayarlama konusunda bölümüne bakın “Şarj Hızı”.

 

Kaynak AC gücünü nitelikli.

 

Tüm DC Kontrol / AC bağlantıları.

 

Şarj sırasında Şarj KAPANIR bir jeneratörden. Yüksek AC giriş gerilimlerinden jeneratör. Bir Jeneratörü alta ağır yük.

Jeneratör çıkış voltajını çevirin aşağı.

Hassas yüklerin geçici olarak kapatmak ızgara arasındaki aktarırken tersyüz. Inverter Alçak gerilim gezisi gerilim sürdürmek için çok düşük olabilir belirli yükleri. Seç dar AC voltajını DIP anahtarı, ya mümkünse bir UPS yükleyin.
Transformer gelen gürültü / vaka * Böyle saç kurutması olarak belirli yükleri uygulamak yükleri kaldırma

 

* Gelen gürültü nedeni trafo ve / veya durumda

Ne zaman invertör modu ve içinde transformatör ve / veya durumda inverter bazen olabilir titreşim yapar ve yapmak gürültü.

Eğer gürültü trafo geliyor.

Bizim invertör özelliklerine göre, yükün bir tip var olacaktır büyük ihtimalle için trafonun çıngıraklar neden olur.

Yani , bir yarı – sadece kullanan dalga, yük , bir güç yarı döngü (bakınız şekil 1) . Bu eğilimler dengesizliğe yol açacak manyetik alan arasında indirgeyici transformatör nominal çalışma FREQ 20K ile ilgili , H için, z diyelim ki, belki 15 Khz (farklı yüklere göre değişir) . Bu şekilde, gürültü frekansı tam düşme için aralık (200Hz-20K H insan olduğu z) kulak olabilir anlamda .

Bu tür en yaygın yük saç kurutma olduğunu.

 

Eğer gürültü geliyor durumda .

Endüktif yükleri ile yüklendiğinde Normalde, manyetik alan tarafından üretilen trafo tutar çekmek ing veya releas ing çelik belirli frekansı davayı, bu may da ca u se gürültü.

yük gücü azaltmak veya daha büyük kapasiteli bir inverter kullanılarak normalde bu sorunu çözecektir.

Gürültü willn ‘ t invertör veya yüklere zarar yok.

 

 

 

 

5 Garanti

Biz bir süre için malzeme ve işçilik hatalarına karşı bu ürünü garanti bir satın alındığı tarihten itibaren yıl onaracak ya da değiştirecektir APC posta üreticiye, ön ödemeli, doğrudan döndüğünde Inverter. Bu garanti ünitesi dahili veya harici ya herhangi belirgin bir fiziksel hasar veya değişiklik yaşamış olması halinde geçersiz kabul edilecek ve bu tür aşırı güç tüketimi gereklerine ürünlerini çalıştırmadan, bir uygunsuz güç kaynaklarına birimi takmayı olarak uygunsuz kullanımından kaynaklanan hasarları kapsamaz , polaritesini ters çevirir, ya da uygun olmayan iklimlerde kullanmak.

GARANTİ İşçilik, seyahat masraflar veya ARIZALI veya değiştirilecek parçaları BİRİNİN ONARIMI, Sökme, montaj, SERVİSİ tanısında veya desteklenmesinde ortaya çıkabilecek BAŞKA BİR maliyetleri içermez. GARANTİ VEREN HERHANGİ BİR KAZA VEYA DOLAYLI ZARARLAR İÇİN HERHANGİ BİR SORUMLULUK.

ZARAR VEYA HASAR: transit Kayıp veya zarar taşıyıcının sorumluluğu altındadır. Herhangi bir iddia ile açılan edilmelidir teslim taşımacılık şirketinin. Fatura, Konşimento ve oradaki kaydetti hasarla Teslim alındığı Bill gerekir navlun hasar nedeniyle herhangi bir talepte eşlik eder. Sıkıntısı ve kayıp gönderiler için talepler yazılı olarak yapılmalıdır gönderen içinde 3 gün alınmasından sevkiyatın. Bu süre içinde bildirilmeyen talepler olmayacaktır onurlandırdı.

Bu garanti için geçerli değildir ve biz için herhangi kusur veya hasar için sorumlu olmayacaktır:

o yanlış olması durumunda a) ürünü, doğru bir biçimde monte fiziksel ya hasarlı veya değiştirilmiş ihmal edilen

Dahili veya harici olarak ya da uygun olmayan bir ortamda uygun olmayan kullanım veya kullanıma zarar görmüş; kılavuzda yer alan uyarılar ihlalleri olacaktır geçersiz garanti.

b) Ürün, su, genel korozyon, biyolojik istilasının, giriş voltajı veya ateşe maruz kaldıysa ürün verilen maksimum veya minimum limitlerin ötesine çalışma şartlarını yaratır jeneratör ve yıldırım düşmesi yüksek giriş voltajı da dahil olmak üzere özellikleri;

c) Ürün onarımlar için yapılmıştır eğer tarafından dışında firmamız veya yetkili servis cen TERS;

 

 

 

※ Hatalar ve eksiklikler aittir. S bu kılavuzda pecifications olan konu verilmeksizin değiştirilebilir önceden bildirimde.

 

 

 

 

Shenzhen Sigineer Güç CO., LTD.

E-posta: info@sigineer.com

TEL: +86 755 2160 7078

FAKS: 755 +86 6165 8.278

Ekleyin: Bld A, Jiali Sanayi Bölgesi Yuanfen Rd, Longhua, Shenzhen, 518100, Çin

 

 

 

BU KILAVUZU KAYDET !

KURULUMDAN ÖNCE BU KILAVUZU OKU, ÖNEMLİ GÜVENLİK İÇERİR KURULUM VE KULLANIM TALİMATLARINI. GÜVENLİ BİR YERDE TUTUN İLERİDE BAŞVURMAK ÜZERE .

SİZLERİ İNVERTÖR KULLANILMASI HOŞ BİR DENEYİM DİLERİZ.

 

 

 

 

 

 

 

(PN: 614-01 66 6-04 / 2015 OCAK GÜNCELLENMİŞ)

 

1

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.